28 شهریور 1398
|
کد خبر: ۱۴۸۶ تاریخ انتشار: شــنـبـه ، ۴ خرداد سال ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۰:۰ تعداد بازدید: ۳۴۸

4240 اثر در هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر ثبت نام شد

به گزارش ستاد خبری جشنواره، از زمان اعلام فراخوان جشنواره در  بهمن ماه 1397 تا پایان زمان ثبت نام در اردیبهشت 98 در دو بخش ملی و بین الملل علاقه مندان و فیلمسازان فیلم های سینمایی، ویدیویی، سریال و فیلم های کوتاه و نیمه بلند و محله با ثبت 4025 فیلم و هنرمندان با ارسال 215 اثر در بخش اقلام تبلیغاتی و اطلاع رسانی سینمای ایران در زیر مجموعه لوگو، پوستر، تیزر، عنوان بندی، عکس صحنه و پشت صحنه در بخش های مختلف در این دوره از جشنواره شرکت کردند.

بیشترین آمار آثار رسیده در بخش بین الملل به آثار مستند و در بخش ملی به آثار کوتاه و نیمه بلند داستانی اختصاص دارد. همچنین پس از ایران کشورهای هند، آمریکا، اسپانیا، برزیل، فرانسه، ایتالیا، ترکیه، روسیه، بریتانیا و آلمان 10 کشوری هستند که بیشترین ثبت آثار را در این دوره از جشنواره داشته اند.

 با پایان یافتن ثبت نام آثار متقاضی  در 31 اردیبهشت 98،اعضای هیات انتخاب شامل 9 گروه سه تا پنج نفره آثار رسیده به دبیرخانه در بخش های بین الملل، مستند، داستانی کوتاه و نیمه بلند، انیمیشن، سریال، ویدیویی، سینمایی، اقلام تبلیغاتی و اطلاع رسانی سینمای ایران و محله را بصورت جداگانه بررسی و به بخش مسابقه معرفی خواهند کرد.

هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر توسط موسسه تصویر شهر و به دبیری هاشم میرزاخانی از 26 الی 31 تیرماه سال جاری در شهر تهران و در  پردیس سینما گالری ملت برگزار می شود.