11 خرداد 1402
کد خبر: ۲۷۰۱ تاریخ انتشار: پنـج شنبه ، ۳۰ تیر سال ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳:۰ تعداد بازدید: ۳۹۰

گفت و گو با روح‌الله‌زمانی، بازیگر فیلم خورشید:

بازیگری که از کف شهر جلوی دوربین مجیدی رفت

به گزارش ستاد خبری هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر به نقل از ایرنا، روح‌الله زمانی بازیگر فیلم سینمایی «خورشید» ساخته مجید مجیدی که از جمله آثار راه‌یافته به جشنواره فیلم شهر است، درباره اینکه این فیلم چطور زندگی او را تغییر داده است، گفت: من پیش از بازی در «خورشید» حقیقتا در شرایط سختی قرار داشتم و بازی در «خورشید» زندگی من را تغییر داد. 
وی ضمن شرح جزئیاتی درخصوص وضعیت خود قبل از بازی در فیلم «خورشید» بیان کرد: کودکان کار اکثرا جایی برای خواب ندارند و در خیابان می‌خوابند. بیشتر اوقات غذایی برای خوردن ندارند و گرسنه می‌مانند. وقتی در این موارد سوال می‌شود انسان نمی‌داند به کدام‌یک از مشکلات متعدد کودک کار بودن اشاره کند. اگر بخواهم سختی زندگی این بچه‌ها را شرح دهم باید اندازه یک شاهنامه صحبت کنم. من هم در چنین شرایطی به سر می‌بردم و با اینکه زندگی من تغییر کرده است، بچه‌های زیادی در همان وضعیت هستند.
زمانی افزود: برخی از کودکان کار به دام اعتیاد می‌افتند و شانسی برای موفقیت ندارند اما خوشبختانه بعضی از دوستانم که جزو کودکان کار هستند هم در فعالیت‌های هنری مشغول شده‌اند و تلاش می‌کنند زندگی خود را تغییر دهند. 
بازیگر فیلم «خورشید» تأکید کرد: از شهرداری تهران درخواست می‌کنم به وضعیت کودکان کار توجه بیشتری کند و شرایط را برای درس خواندن آن‌ها فراهم کند.
وی در بخش بعدی سخنان خود ضمن تمجید از مجید مجیدی، کارگردان فیلم «خورشید» هم اظهار کرد: تست‌های زیادی از بچه‌ها گرفته شد و من هم در زمره افرادی بودم که تست دادم. درنهایت در مقابل مجید مجیدی، تست بازیگری دادم و شکرخدا نظر مثبت ایشان نسبت به بازی‌ام جلب شد. خدا را شاکرم که با عوامل فیلم «خورشید» و آقای مجیدی آشنا شدم. ایشان علاوه بر کارگردانی دوست بسیار خوبی هم هستند. 
زمانی درباره جواد عزتی و طناز طباطبایی که در فیلم «خورشید» با وی هم‌بازی بودند، بیان کرد: این دو نفر علاوه بر اینکه بازیگرانی حرفه‌ای هستند، حقیقتا انسان‌هایی بزرگ هستند و در فضای کاری با همکارانشان ارتباطی خوب و دوستانه برقرار می‌کنند.
وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا برای ادامه کار در عرصه بازیگری برنامه‌ای برای آموزش حرفه‌ای دارد یا خیر، گفت: عده‌ای می‌گویند بازیگری در خون من است. اما مطالعه و آموزش حرفه‌ای هم قطعا موثر است و در آینده حتما این اقدامات را در برنامه خواهم گنجاند.
این بازیگر سینما درباره نقاط قوت فیلم «خورشید» گفت: فیلمنامه و کارگردانی این فیلم به همراه بازی و هنرنمایی بازیگران آن بسیار عالی بودند. هر سکانس این فیلم با سایر سکانس‌ها متفاوت است و حرفی برای گفتن دارد.
هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر، به دبیری مجید اکبرشاهی از 27 تیز آغاز شده و تا 31 تیر ماه در پردیس سینما گالری ملت ادامه خواهد داشت.