12 آذر 1401
کد خبر: ۲۷۰۲ تاریخ انتشار: جـمـعــه ، ۳۱ تیر سال ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۸:۰ تعداد بازدید: ۴۰۷

زاکانی، شهردار تهران در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم شهر:

دست یاری به سوی هنرمندان دراز کرده ایم

به گزارش ستاد خبری هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر؛ این مراسم با اجرای کلیپی از مرحوم نادر طالب‌زاده، سینماگر آغاز شد و مجریان برنامه پژمان بازغی و مژده خنجری بودند.

مجید اکبرشاهی دبیر جشنواره در این مراسم گفت: بعد از یک سال تاخیر به دلیل بیماری کرونا خوشحالم برای برگزاری این جشنواره این بیماری باعث تا هشتمین دوره از جشنواره فیلم شهر  در سال جاری برگزار شود، جشنواره فیلم شهر با شعار ارائه تصویری از  کلان شهر تهران الگو جهان اسلام برپا شد ، حدود 3700 اثر از 112 کشور با همکاری هیات‌های انتخاب و داوری کار خود را آغاز کرد و ما آثاری  از 52 کشور اسلامی و 8 کشور از  کشورهای اکو اثر داشتیم.

 او با اشاره به اینکه این حجم از اثار  برای جشنواره‌ای با شعار کلان شهر تهران الگوی جهان اسلام گامی بزرگ است، توضیح داد: ما در این دوره از  41 مدرس سینما، کارشناس و سینماگر برای انتخاب آثار استفاده کردیم و در نهایت 300 اثر در بخش‌های مختلف راه یافت که این آثار در بخش اقلام تبلیغات  در گالری سینما گالری ملت و روزانه 4 سانس نمایش برای آثار نمایشی این جشنواره تعلق داشت.

 این دبیر با اشاره به اینکه در این دوره از جشنواه 61  لوح  برای 13 اثر در بخش‌های مختلف مسابقه اهدا خواهد شد و نکوداشت و برزگداشت داشته‌ایم که برخی از آن‌ها امروز تقدیم خواهد  شد ادامه خواهد داد: ما در این جشنواره کارگاه انتقال تجربه استاد کلاری را برگزار کردیم که با  استقبال روبه رو شد و این توجه بیانگر این است که در جشنواره‌ها نیاز بیشتری به این کارگاه‌ها دیده می ‌شود، بعد از مراسم اختتامیه امروز راه برای ساخت فیلم‌ها برای دوره بعدی جشنواره باز می‌شود و دوره بعدی  پرشکوه قدرت‌تر از قبل شروع خواهیم کردو از امروز به دنبال این هستیم که جشنواره نهم بالنده‌ترباشد.

 او ادامه داد: پیام‌ها و نکاتی که مدیریت شهری اعلام می‌کند در تمام حوزه ها این بشارت را برای ما می‌دهد گفتمان شهری از هویت مهم کشورهای اسلامی است از همه هنرمندان که صاحبان اصلی جشنواره‌اند و به نوبه خودم از اهالی رسانه که این مدت اخبار جشنواره را مخابره کردند ودر پایان  از هیات انتخاب، داوری  و شهردار محترم تشکر می‌کنم.

 

 در ادامه مراسم کلیپی از فاطمه گودرزی برای بزرگداشتش نمایش داده شد و حسن خجسته، مجید اکبرشاهی روی سن آمدند و هدیه، لوح یادبود او را اهدا کردند.

 

فاطمه گودرزی بیان کرد: صحبتی آقای اکبرشاهی در افتتاحیه جشنواره داشتند که خواندم آن هم این بود ما در فیلم‌هایمان سیاه‌نمایی نداریم باید بگویم که بله ما در فیلم‌هایمان سیاه‌نمایی نداریم، چهره شهرمان سیاه است که بخشی از این به شهردار برمی‌گردد و بخش مهم آن نیز به مسئولین کشور بر می‌گردد؛ امیدوارم شرایط اقتصادی مردم این گونه نباشد، مردم ما شایسته شرایط بهتری هستند و امیدوارم این اتفاق بیافتد باید  بگویم آن چیزی که این شهر را  سیاه و کثیف کرده؛ آن کسی است که بیت المال را به خارج از کشور می‌برد.

در ادامه این مراسم از داوران بخش بین الملل برای اهدای جوایز این بخش دعوت شد.

•          در بخش مسابقه فیلم‌های پویانمایی

از میان نامزدهای دریافت جایزه

1)         «دنیای دومینویی» از کشور فرانسه

2)         «خالی از چهره انسانی»  از کشور اتریش

3)         «هرنان، پسری در کوهستان» از کشور شیلی

4)         «کلاغ » از کشور ایران 

5)         «آیدی» از کشور ایران 

دیپلم افتخار به سانیاگو آگیلرا و گابریل مونرئال برای پونمایی هرنان پسری در کوهستان از کشور شیلی اهدا شد.

همچنین دیپلم افتخار نشان ویژه جشنواره و جایزه نقدی به سوکی برای پونمایی دنیای دومینویی از کشور فرانسه اهدا شد.

 

•          در بخش مسابقه فیلم های  کوتاه و نیمه بلند داستانی

از میان پنج نامزد دریافت جایزه :

1)         «آوازهای غمگین» رفتگر از کشور برزیل

2)         «پرواز در تاریکی» از کشور پاکستان

3)         «به دنبال رویاها» از کشور روسیه

4)         «گرگ تنها» از کشور آرژانتین

5)         «وضعیت اورژانسی» از کشور ایران

دیپلم افتخار به صفرعلی دانش برای فیلم داستانی«پرواز در تاریکی» از کشور پاکستان

اهدا شد.

دیپلم افتخار و نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی در این بخش به خاویر بلترامینو برای فیلم داستانی گرگ تنها از کشور آرژانتین اهدا شد.

•          در بخش مسابقه فیلم‌های سینمایی

از میان نامزدهای دریافت جایزه

1)         «بازار» از کشور هند

2)         «دوستان زیرزمینی» از کشور کلمبیا

3)         «خورشید» از کشور ایران

دیپلم افتخار به پردیپ گورب برای فیلم بازار از کشور هند اهدا شد

و همچنین دیپلم افتخار نشان زرین و جایزه نقدی در این بخش به مجید مجیدی برای فیلم خورشید اهدا شد.

 

•          در بخش مسابقه فیلم‌های مستند کوتاه و نیمه‌بلند

از میان نامزدهای این بخش:

1)         «فاصله‌ها، آرزوها و عمر» از کشور ترکیه

2)         «به سوی وطن» از کشور اندونزی

3)         «اگر نزاعی نباشد» از کشور امریکا

4)         «چای تازه‌دم» از کشور ترکیه

5)         «ماجرای سال آخر» از کشور ایران

دیپلم افتخار به جرد کاتاسین برای فیلم اگر نزاعی نباشد» از کشور امریکا اهدا شد.

همچنین دیپلم افتخار نشان زرین و جایزه نقدی  به اسماعیل فهمی لوبیس برای فیلم مستند به سوی وطن از کشور اندونزی اهدا شد.

 

•          در بخش مسابقه فیلم‌های مستند بلند

از میان سه نامزد دریافت جایزه

1)         «کودوکوشی» از کشور ترکیه

2)         «ماریان» از کشور ایران

3)         «ایساتیس» از کشور ایران

1)         دیپلم افتخار نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی به انصار آلتای برای فیلم مستند بلند«کودوکوشی» از کشور ترکیه اهدا شد.

 

جایزه بهترین فیلم با موضوع شهر از میان نامزدهای دریافت جایزه:

1)         «بازار» از هند

2)         «خورشید» از ایران

3)         «ایساتیس» از ایران

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به علیرضا دهقان برای فیلم مستند «ایساتیس» از ایران  اهدا شد.

علیرضا دهقان پس از دریافت جایزه گفت: از هیات داوران تشکر می‌کنم چون جایزه بهترین فیلم را گرفتم همچنین از تهیه کننده فیلم ممنونم و جایشان این جا خالی است.

 

در بخش بهترین جان بخشی پویانمایی

از میان نامزدهای این بخش:

1-         امیر کاظمی، حسام‌الدین مخبر و مونا عبداله‌شاهی برای جان بخشی پویانمایی «آتش سرخ»

2-         اهورا شهبازی برای جان بخشی پویانمایی «کلاغ»

3-         یاسین حقیقی برای جان بخشی پویانمایی «آی‌دی»

4-         حمید محمدی برای جان بخشی پویانمایی «گذشته»

دیپلم افتخار و نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی به امیر کاظمی، حسام‌الدین مخبر و مونا عبداله‌شاهی برای جان بخشی پویانمایی «آتش سرخ» اهدا شد.

 

در بخش بهترین کارگردانی از میان نامزدهای دریافت جایزه:

1-         «کلاغ» ساخته اهورا شهبازی

2-         «بزرگترین ماجرای گلی» ساخته الیکا مهران‌پور

3-         «آتش سرخ» ساخته مونا عبدالله‌شاهی

1-         دیپلم افتخار و نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی به «کلاغ» ساخته اهورا شهبازی اهدا شد.

 

در بخش بهترین فیلم برای تهیه کننده از میان نامزدهای دریافت جایزه:

1          «بزرگترین ماجرای گلی» الیکا مهران پور

2-         «نقطه» محمد زارع

3-         «کلاغ» اهورا شهبازی

4-         «دیوار چهارم» محبوبه کلایی

تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه نقدی به الیکا مهران پور برای « بزرگترین ماجرای گلی» اهدا شد.

دیپلم افتخار ویژه هیات داوران برای متن و ایده به زهرا رضوی برای پویانمایی نقطه ساخته محمد زارع اهدا شد.

پس از ان کلیپ بزرگداشت عبدالرضا اکبری، بازیگر سینما و تلویزیون به جهت بزرگداشت او در این مراسم نمایش داده شد.

او گفت: از همه دوستانی که این کلیپ را تهیه کردند تشکر می کنم، تمام تصاویر مربوط به سال دهه 70 و 60  می شد که با دوستان از ساعت نه صبح در سینما بهمن دور هم جمع می‌شدیم و فیلم می‌دیدیم. در این جمع خسرو شکیبایی، مجید مظفری، علی دهکردی، فریبرز عرب‌نیا  و فرامرز صدیقی به اتفاق علی معلم و امیر قویدل با هم به کانون فیلم می‌رفتیم. فیلم‌های خوب زیادی  میدیدیم. در حال حاضر جشنواره‌ها، دنیای دیگری دارند. من هم صحبت‌های آقای اکبرشاهی را تایید می‌کنم و اگر تولید سینمایی نباشد، سینماگران و بازیگران که صاحبان اصلی این جشنواره‌ها هستند دچار نقص می شویم. دلم برای فرامز قریبیان تنگ شده است. سریال‌هایی که با هم بودیم و خاطراتی که داریم و این نبودنش دلم را آزرده می‌کند.

پس از آن جوایز بخش سینمایی کوتاه و نیمه بلند اهدا شد.

در بخش فیلم‌های داستانی کوتاه و نیمه‌بلند:

و در بخش بهترین فیلمنامه  از میان نامزدهای دریافت جایزه،

1-         مریم اسمی‌خانی وحید حسن‌زاده برای فیلمنامه «وضعیت اورژانسی»

2-         رعنا واعظی و عذرا خوان‌خواجه برای فیلمنامه «بشقاب»

3-         رضا نجاتی برای فیلمنامه «ارفاق»

4-         شروینه دیدنده و مهرپویا خوانساریان برای فیلمنامه «لبر-کروموزوم 17»

5-         حسن حبیب‌زاده و نازنین چیت‌ساز برای فیلمنامه «پرتاب ناگهانی یک فیل»

دیپلم افتخار و نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی به رعنا واعظی و عذرا خوان خواجه برای فیلمنامه «بشقاب» اهدا شد.

در بخش بهترین دستاورد فنی یا هنری، دیپام افتخار و جایزه نقدی به شروینه دیدنده، کارگردان فیلم «لبرکروموزوم 17» برای استفاده درست از عدسی در بیان مضمون مورد نظر اهدا شد.

در بخش بهترین کارگردانی

از میان نامزدهای دریافت جایزه:

1-         رعنا واعظی برای فیلم «بشقاب»

2-         محمد رحمتی برای فیلم «بی‌ریختی»

3-         مریم اسمی‌خانی برای فیلم «وضعیت اورژانسی»

4-         خانم شروینه دیدنده برای فیلم «لبرکروموزوم 17»

5-         رضا نجاتی برای فیلم «ارفاق»

6-         خانم نازنین چیت‌ساز برای فیلم «پرتاب ناگهانی یک فیل»

دیپلم افتخار و نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی به مریم اسمی‌خانی برای فیلم «وضعیت اورژانسی» اهدا شد.

 

در بخش بهترین فیلم

از میان نامزدهای این بخش:

1-         علی سلیمانی برای فیلم «بشقاب»

2-         سمانه بهزادپور برای فیلم «بی‌ریختی»

3-         وحید حسن‌زاده برای «وضعیت اورژانسی»

4-         خانم شروینه دیدنده برای فیلم «لبر-کروموزوم17»

5-         رضا نجاتی برای «ارفاق»

دیپلم افتخار و نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی به وحید حسن‌زاده برای «وضعیت اورژانسی»

محصول انجمن سینمای جوانان اهدا شد.

1-         در بخش بهترین اثر با محوریت تهران‌شناسی و تهران‌نگاری دیپلم افتخار و نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی به نازنین چیت‌ساز برای خانم نازنین چیت‌ساز برای فیلم «پرتاب ناگهانی یک فیل» اهدا شد.

در بخش مستند،

در بخش بهترین تحقیق و پژوهش از میان نامزدهای این بخش

1-         علیرضا قاسم‌خان برای تحقیق و پژوهش فیلم «تکیه دولت»

2-         رضا پردل برای تحقیق و پژوهش فیلم «نان بی‌جان»

3-         فرزاد پناه‌نژاد برای تحقیق و پژوهش فیلم «شهر موشها»

دیپلم افتخار و جایزه نقدی به رضا پردل برای تحقیق و پژوهش فیلم «نان بی‌جان» اهدا شد.

 

در بخش بهترین دستاورد فنی یا هنری از میان نامزدها،

1-         مهدی آزادی برای تصویر برداری در مستند «ایساتیس»

2-         لیلا فولادوند و محمدحسین نظری برای فیلم «شهر زنده»

دیپلم افتخار و نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی برای ثبت تصاویر جذاب از محیط زیست شهر تهران به لیلا فولادوند و محمدحسین نظری برای فیلم «شهر زنده» اهدا شد.

 

در بخش بهترین کارگردانی مستند کوتاه و نیمه‌بلند از میان نامزدها،

1-         مهدی جبین‌شناس برای کارگردانی مستند «ماجرای سال آخر»

2-         هادی معصوم‌دوست برای کارگردانی مستند «روزی که رفت»

3-         ایمان مصطفایی برای کارگردانی مستند «فیدوس»

4-         مجتبی محمودی برای کارگردانی مستند «بی‌جا»

5-         مهدی قربانپور برای کارگردانی مستند «روزهای ناتمام»

دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مهدی جبین‌شناس برای کارگردانی مستند «ماجرای سال آخر» اهدا شد.

 

در بخش بهترین کارگردانی مستند بلند از میان نامزدهای دریافت جایزه،

1-         امیر مهدی حکیمی و حجت بامروت برای کارگردانی مستند «مهدی که به دنیا آمد»

2-         مهدی زمانپور کیاسری برای کارگردانی مستند «مرگ پشت دیوارهای سبز»

3-         محسن جهانی و هاشم مسعودی برای کارگردانی فیلم مستند «آنجا سپیده‌دم»

 

دیپلم افتخار و جایزه نقدی به امیر مهدی حکیمی و حجت بامروت برای کارگردانی مستند «مهدی که به دنیا آمد» اهدا شد.

 

در بخش بهترین فیلم برای تهیه‌کننده از میان نامزدهای دریافت جایزه،

1-         امیرمهدی حکیمی و حجت بامروت برای تهیه‌کنندگی فیلم «مهدی که به دنیا آمد»

2-         مهدی زمانپور کیاسری برای تهیه‌کنندگی فیلم «مرگ پشت دیوارهای سبز»

3-         لیلا فولادوند برای تهیه‌کنندگی فیلم «شهر زنده»

4-         هادی معصوم‌دوست برای فیلم «روزی که رفت»

5-         حسام اسلامی برای تهیه‌کنندگی فیلم «ماجرای سال آخر»

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به امیرمهدی حکیمی و شاهد مجزی و حجت بامروت برای تهیه‌کنندگی فیلم «مهدی که به دنیا آمد» اهدا شد.

شاهد مجزی پس از دریافت جایزه گفت: از آریا عظیمی‌نژاد و باقی دوستانم تشکر می کنم. در این میان دوست عزیزم رضا کثیری را به علت کرونا از دست دادیم که جا دارد از او در این لحظه یاد کنم.

 

در بخش بهترین اثر با محوریت تهران‌شناسی و تهران‌نگاری

از میان نامزدهای این بخش:

1-         علیرضا قاسم‌خان برای فیلم «تکیه دولت»

2-         لیلا فولادوند برای فیلم «شهر زنده»

3-         لیلا همتی برای فیلم «بچه شمرون»

4-         نیما مهدیان برای فیلم «آن مرد با اتوبوس آمد»

5-         فرید پناه‌نژاد برای فیلم «شهر موشها»

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به علیرضا قاسم‌خان برای فیلم «تکیه دولت» اهدا شد.

 

 پس از آن کلیپی درباره امیرمسعود استاد حسین, علی سلیمانی و دکتر مهدی وریجی که بزرگداشت آنها در این مراسم بود نمایش داده شد.

همسر دکتر مهدی وریجی و همسر علی سلیمانی، بازیگر و همچنین امیرمسعود استاد حسین روی سن آمدند و از آنها تقدیر شد.

 

در بخش دیگری از این مراسم دکتر علیرضا زاکانی شهردار تهران گفت: خوشحالم که بعد از دو سال تعطیلی این جشنواره را برگزار می کنیم و امیدواریم دستگاه های هنری امکانات خوبی را برای تحول در شهرمان فراهم بیاورد.

برای تغییر داشتن عنصر انسانی توانا و داشتن برنامه و مسیر تحقق برای تغییر و عزم و اراده در کنار امکاناتی است که نیاز است. مشکلات متعدد در کلانشهر تهران هیچ کدام این شهر را آسایش و آرامش نخواهد داد مگر اینکه با تدبیر گره گشایی از این مشکلات انجام شود. تحقق این مهم جز در سایه مشارکت همگانی تحقق نخواهد یافت.

 

او افزود: اگر امروز شهری دارید که بر هم انباشتگی مشکلات آن در رنجید و شهروندی دارید که از این فشارها در مشکلات بسر می برد و مدیریت شهری دارید که در افق خدماتی ارائه خدمت می‌کند، باید به سمتی برویم که شهر را از ابعاد مختلف دارای پیشرفت چشمگیر کند

زاکانی با بیان اینکه امروز خوشحالم در این رویداد شرکت کردم، ادامه داد: خوشحالم از خادمان این رویداد هنری تشکر می‌کنم و امیدوارم به واسطه هنر و بهره مندی از هنرمندان بتوانیم از نظام مسائل شهرمان را بازشناسی دقیق کنیم و در این راه انعکاس آن را زمینه ای قرار دهیم که مردم هم مشارکت کنند.

 

شهردار تهران یادآور شد: امیدوارم به کمک نخبگان بتواند زمینه ای فراهم شود که با مشارکت متن جامعه مشکلات شهری را پشت سر بگذاریم و به سمت قله حرکت کنیم؛ امیدوارم بتوانیم امید را در جامعه را بیشتر کنیم و در کنار آن مسئولیت پذیری را بیشتر کنیم و امید به جامعه بدهیم و به مردم اطمینان دهیم که می‌توانیم این کار را انجام دهیم؛ البته که با کمک هنر این کار امکان پذیر است.

زاکانی با اشاره به نقاط ضعف و قوت کلانشهر تهران ادامه داد: ما در حوزه های مختلف شهر نقاط ضعف و قوت زیادی داریم و نیازمندیم با جامعه گفت و گو کنیم. در هر حوزه‌ای اگر بخواهیم مشارکت را جلب کنیم حتما باید تعبیر درستی از آن جامعه داشته باشیم و طوری باشد که هر کس نقش خود را پیدا کند در این بخش هم می‌توانیم از هنر استفاده کنیم تا دست به دست ندهیم نمی‌توانیم نظم در شهر ایجاد کنیم برای تک تک موضوعات شهری می‌توان فیلم تهیه کرد به مشکلات پرداخت تا فرهنگ‌سازی در مورد آن مسئله صورت گیرد.

 شهردار تهران ادامه داد:امروزه تهران بجز هویت کلانشهر بودن هویت ثانویه دیگری ندارد و در این کالبد از شهر نمی‌توانیم هنر معماری ایرانی اسلامی پیدا کنیم دراین شهر مملو از دانشگاه‌های بزرگ کشور است و هزاران استاد و دانشجو در این شهر زندگی می‌کنند؛ شهرمان هویت فناورانه دارد و خالقان فناوری آنگونه نیستند که بتوان این شهر را از طریق آنان شناخت،آنچه می‌تواند به این شهر هویت در حوزه هنر بدهد مورد توجه نیست. در تمام سطوح با بهره مندی از بازار هنر میتوان فرهنگسازی کردو اولیت بندی کرد و زمینه مشارکت و ایجاد تغییر فراهم کرد. ما دست نیاز خود را به سمت هنرمندان خود دارز میکنیمو این نیاز را به صراحت بیان میکنم که در مجموعه شهری توجه به فیلم در سطوح مختلف و سایر نقاطی که میتوان از ظرفیت استفاده کرد دست نیار خود را دراز میکنیم و با تلاش هایی که میکنیم ایجاد زمینه بهتری برای آینده فراهم کنیم که بی‌شک نوید تحول و تغییر با مشارکت نخبگان و مردم در سطوح مختلف باشد.

 او با اشاره به اینکه در حوزه هنر آنچه هویت می‌دهد مورد غفلت قرار گرفته است  ادامه داد: درحوزه سبک زندگی  با بهرمندی از هنر می‌شود فرهنگ ساز کرد در این مسیر دست نیاز را به سوی هنرمندان دراز کرده‌ایم و این نیاز به عنوان یک الویت دیده می‌شود. امیدوارم با تلاش‌هایی که می کنیم ایجاد زمینه‌های تغییر همکاری‌ را داشته باشیم.

در ادامه این مراسم بهد از صحبت‎‌های شهردار تهران محسن برمهانی؛ مهدی همایون‌فر و علی‌اکبر قاضی‌‌نظام ؛عباس رافعی و مجید اکبرشاهی برای اهدای جوایز بخش سینمایی به علیرضا پیوستند.

در بخش بهترین فیلمنامه از میان نامزدهای این بخش

1- مهدی جعفری و خانم مهین عباس‌زاده برای فیلمنامه فیلم سینمایی «یدو»

2- محمد کارت و حسین دوماری و پدرام پورامیری برای فیلمنامه فیلم سینمایی «شنای پروانه»

3- ابراهیم امینی و هادی حجازی‌فر برای فیلمنامه فیلم سینمایی «موقعیت مهدی»

4- فرهاد توحیدی و مهدی تراب‌بیگی برای فیلمنامه فیلم سینمایی «بدون قرار قبلی»

5- امید شمس و بهمن ارک و علی سر‌آهنگ برای فیلمنامه فیلم سینمایی «ملاقات خصوصی»

5-         مجید مجیدی و نیما جاویدی برای فیلمنامه فیلم سینمایی «خورشید»

دیپلم افتخار، نشنا زرین و جایزه نقدی به محمد کارت، حسین دوماری، پدرام پورامیری برای فیلمنامه شنای پروانه اهدا شد.

 

در بخش بهترین بازیگر نقش زن از میان نامزدهای این بخش،

1-         یکتا ناصر برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «شب طلایی»

2- ستاره پسیانی برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «یدو»

3-         پانته‌آ بهرام برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «شنای پروانه»

4-         ژیلا شاهی برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «موقعیت مهدی»

5-         پانته‌آ پناهی‌ها برای ایفای نقش در فیلم سینمایی  «دسته دختران»

6-         پریناز ایزدیار برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «ملاقات خصوصی»

دیپلم افتخار، نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی به ستاره پسیانی برای ایفای نقش در فیلم «یدو» اهدا شد.

  محمدرضا مصباح تهیه کننده فیلم یدو به نمایندگی از ستاره پسیانی جایزه را دریافت کرد و گفت: این جایزه را به مردم مقاوم آبادان تقدیم می کنم.

 

 

در بخش بهترین بازیگر نقش مرد از میان نامزدهای این بخش،

 

1.         امیر آقایی برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «شنای پروانه»

2.         جواد عزتی برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «مرد بازنده»

3.         هادی حجازی‌فر برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «موقعیت مهدی»

4.         محسن قصابیان برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «منصور»

5.         هوتن شکیبا برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «ملاقات خصوصی»

6.         روح‌الله زمانی برای ایفای نقش در فیلم «خورشید»

دیپلم افتخار، نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی به جواد عزتی بازیگر فیلم سینمایی برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «مرد بازنده» اهدا شد.

 

 

در بخش بهترین دستاورد فنی یا هنری از میان نامزدهای این بخش،

 

1.         اسماعیل علیزاده برای تدوین فیلم سینمایی «شنای پروانه»

2.         حسین جمشیدی گوهری برای تدوین فیلم سینمایی «موقعیت مهدی»

3.         وحید ابراهیمی برای تصویربرداری فیلم سینمایی «موقعیت مهدی»

4.         محسن روزبهانی، کاووس روزبهانی، حسن نجفی و امیر ولی‌خانی برای جلوه‌های ویژه فیلم سینمایی «دسته دختران»

5.         هومن بهمنش برای تصویربرداری فیلم سینمایی «خورشید»

6.         مهدی جعفری برای تصویربرداری فیلم سینمایی «آبادن یازده 60»

 

دیپلم افتخار، نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی به هومن بهمنش برای تصویربرداری فیلم سینمایی «خورشید» اهدا شد.

 

 

در بخش بهترین کارگردانی فیلم سینمایی از میان نامزدهای این بخش،

1.         مهدی جعفری برای کارگردانی فیلم سینمایی «یدو»

2.         محمد کارت برای کارگردانی فیلم سینمایی «شنای پروانه»

3.         هادی حجازی‌فر برای کارگردانی فیلم سینمایی «موقعیت مهدی»

4.         بهروز شعیبی برای کارگردانی فیلم سینمایی «بدون قرار قبلی»

5.         مجید مجیدی برای کارگردانی فیلم سینمایی «خورشید»

6.         امید شمس برای کارگردانی فیلم سینمایی «ملاقات خصوصی»

 

دیپلم افتخار، نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی به هادی حجازی‌فر برای کارگردانی فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» اهدا شد.

 

در بخش بهترین فیلم برای تهیه‌کننده در بخش سینمایی از میان نامزدهای این بخش،

1.         محمدرضا مصباح برای تهیه‌کنندگی فیلم سینمایی «یدو»

2.         رسول صدر عاملی برای تهیه‌کنندگی فیلم سینمایی «شنای پروانه»

3.         حبیب‌الله والی‌نژاد برای تهیه‌کنندگی فیلم سینمایی «موقعیت مهدی»

4.         امیر بنان برای تهیه‌کنندگی فیلم سینمایی «خورشید»

5.         امیر بنان برای تهیه‌کنندگی فیلم سینمایی «ملاقات خصوصی»

6.         محمود بابایی برای تهیه‌کنندگی فیلم سینمایی «بدون قرار قبلی»

دیپلم افتخار، نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی به امیر بنان برای تهیه‌کنندگی فیلم های سینمایی «خورشید» و «ملاقات خصوصی» اهدا شد.

 

 

در بخش بهترین فیلم با موضوع شهر از میان نامزدهای این بخش

1.         فیلم ویدیویی «ایمو»

2.         فیلم سینمایی «شنای پروانه»

3.         سینمایی «بدون قرار قبلی»

4.         فیلم سینمایی «خورشید»

5.         فیلم سینمایی «هناس»

6.         فیلم سینمایی «شهربانو»

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار  و جایزه نقدی به خاطر نگاه  ویژه به سرزمین مادری که سرشار از عشق، امید و عاطفه و مهربانی است به محمود بابایی برای فیلم «بدون قرار قبلی» اهدا شد. 

همچنین بنا به پیشنهاد هیأت محترم داوران دو جایزه در بخش ویدیوئی در زیرمجموعه فیلمنامه و تهیه‌کنندگی دیپلم افتخار، نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی به پویان کاظمی برای تهیه کنندگی فیلم ویدئویی آیینه دار و دیپلم افتخار، نشان زرین جشنواره و جایزه نقدی به پژمان تیمورتاش برای فیلمنامه شهربانو اهدا شد.

همچنین جایزه ویژه هیات داوران در این بخش به مجید مجیدی برای فیلم «خورشید» اهدا شد. 

تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و جایزه نقدی جایزه ایثار و شهادت به منیر قیدی اهدا شد. 

 

در انتهای این مراسم، گروه موسیقی نواحی مختلف ایران به اجرای قطعات پرداختند.